Czarny orzech – niesamowite zastosowania

czarny orzech
Czarny orzech jest najbardziej znanym ze swojego działania na pasożyty, jednak ma wiele innych zastosowań. Wyjątkowe składniki, których dostarcza czarny orzech czynią z niego preparat o działaniu:
  • przeciwbakteryjnym
  • przeciwwirusowym
  • grzybobójczym
  • oczyszczającym
Z tego artykułu poznasz najważniejsze zastosowania czarnego orzecha.

Problem z pasożytami
Pasożyty, takie, jak tasiemce, glisty, owsiki i inne „paskudztwa”, stanowią bardzo poważny problem zdrowotny, który jest stwierdzany u niewielu ludzi. W Polsce z tego powodu cierpią miliony osób.
Pasożyty dostają się do organizmu na wiele sposobów – przez zanieczyszczoną wodę lub jedzenie (niedogotowaną wieprzowinę, wołowinę i ryby), przez ugryzienie owadów, kontakt ze zwierzętami lub dotknięcie ustami lub nosem powierzchni, na której znajdowały się jaja pasożytów.
Pasożyty, które znalazły się w organizmie, rozpoczynają cykl życiowy i wpływają na Twoje zdrowie przez dziesiątki lat. Można znaleźć je przede wszystkim w jelitach, ale są także pasożyty, które żyją w wątrobie, krwi, mózgu i oczach.
Co najgorsze, rozpoznanie pasożytów u pacjenta jest nadal bardzo trudne – metody diagnostyczne są mało wiarygodne, a lekarze często albo się nie znają na pasożytach, albo mylą je z innymi chorobami.
Objawy zakażenia pasożytami to na przykład:
  • bóle brzucha
  • przemiennie zaparcia i biegunka
  • gazy i wzdęcia
  • syndrom jelita drażliwego
  • ciągłe zmęczenie
  • wrażliwość na alergie
  • obniżenie odporności


Jeden z najlepszych preparatów zawierających wyciąg z czarnego orzecha firmy Now Foods:
Wyciąg z czarnego orzecha

Jak działa czarny orzech?
Wyciąg z czarnego orzecha jest silnym środkiem przeciwpasożytniczym. Zawiera dużą ilość tanin o działaniu ściągającym, naturalny jod (jedno z najlepszych źródeł) i juglon – substancję, która zabija pasożyty.
Jest wiele dowodów na to, że czarny orzech był pomocny przy zakażeniu pasożytami. Wyciąg produkuje się ze świeżych owoców czarnego orzecha.
Czarny orzech najlepiej jest stosować rano, na czczo, aby zahamować poruszanie się pasożytów w górę układu pokarmowego.
Działanie na Candidę
Candida, podobnie, jak pasożyty, występuje bardzo często i jest diagnozowana jedynie u części osób, u których występuje. Większość osób cierpi na kandydozę układu pokarmowego, która następnie przechodzi na kolejne obszary ciała. Problem z grzybicą zaczyna się wtedy, gdy jemy zbyt dużo cukrów prostych, pijemy chlorowaną wodę i jesteśmy narażeni na stres. Jednym z czynników wywołujących candidę mogą być także antybiotyki.
Bujnie rozwijające się grzyby osłabiają jelita i wydzielają dużą ilość toksyn do Twojego krwiobiegu. Szybko pojawiają się objawy różnych chorób, przez co musisz odwiedzać lekarza i bierzesz kolejne leki.
Juglon to skuteczny środek o działaniu przeciwgrzybiczym. Warto zwrócić uwagę na to, że wyciąg z czarnego orzecha zawiera dużą ilość tanin, które mają efekt ściągający. Inne składniki czarnego orzecha wpływają na to, że candida rozwija się znacznie wolniej, lub zaczyna się cofać.
Candida
Działanie przeciwgrzybicze
Wyciąg z czarnego orzecha jest skuteczny w leczeniu „stopy sportowca” i innych zakażeń pochodzenia grzybiczego. Aby poradzić sobie z tymi chorobami, powinieneś stosować go zewnętrznie i wewnętrznie. Wiele osób donosi, że czarny orzech jest skuteczniejszy od leczenia preparatami na receptę.
Przed użyciem wyciągu z czarnego orzecha należy zrobić test w zgięciu skóry, by sprawdzić, czy nie jesteś na niego uczulony.
Korzystny wpływ na choroby skóry
Kolejnym zastosowaniem czarnego orzecha jest leczenie chorób skóry, takich, jak trądzik, egzema i łuszczyca. Przy trądziku, najlepiej jest go rozcieńczyć w wodzie i stosować jak tonik. Kilka kropel czarnego orzecha dodaje się do wody i następnie przemywa się nią twarz. Na początku sprawdź, czy nie pojawiają się żadne niepożądane objawy.
W taki sam sposób stosuje się go na trądzik i łuszczycę. Spotkaliśmy się też z robieniem kremów z dodatkiem tego składnika.
Brodawki i opryszczka
Brodawki są zwykle wywołane zakażeniem wirusowym. Czarny orzech sprawia, że brodawka odpada. W tym celu, nakłada się go na brodawkę i następnie zasłania miejsce plastrem i powtarza procedurę każdego dnia. Warto od razu przyjmować czarny orzech do wewnątrz, dzięki czemu wzmocnisz swój organizm.
Możesz pozbyć się opryszczki, smarując ją kilka razy dziennie roztworem z czarnego orzecha. Ponieważ zawiera sporo jodu i jest żółty, najlepiej to robić przed położeniem się spać.
Wirus Herpex simplex typu 2, który jest odpowiedzialny za powstawanie opryszczki, jest bardzo odporny na różne preparaty, ale podda się, jeśli zastosujesz wyciąg z czarnego orzecha.
Pocenie
Mało kto wie o tym, że czarny orzech pozwala na zmniejszenie nawet bardzo silnego pocenia się. Działa skuteczniej, niż sztuczne dezodoranty, ponieważ zawiera taninę o działaniu ściągającym. Zamykają one gruczoły potowe.
Wspomaganie trawienia
Czarny orzech jest także bardzo dobrym środkiem na poprawienie trawienia. Dzięki niemu poprawisz funkcjonowanie układu trawiennego i pozbędziesz się różnych dolegliwości, które są związane z jego nieprawidłowym działaniem.
Czarny orzech zmniejsza stany zapalne śluzówki, a także poprawia wchłanianie substancji w jelitach. Hamuje także nadmierne przesączanie wody do jelita, dlatego działa zarówno na zaparcia, jak i na biegunki. Działa znacznie silniej, niż popularna nalewka – orzechówka.
orzechy
Preparat na gardła
Osoby, które leczą się u dobrych lekarzy wiedzą, jak skutecznym lekiem na gardło jest roztwór jodu na glicerynie. Podobne działanie ma czarny orzech, ponieważ dostarcza dużą dawkę jodu, zmniejsza ból gardła, hamuje zapalenie języka i zaczerwienienie w jamie ustnej. Po raz kolejny można tutaj zaobserwować kojące działanie tanin. Można nim płukać gardło.
Pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i cukrzycę
Czarny orzech zmniejsza poziom niebezpiecznego cholesterolu LDL o 4%. Podobnie, jak inne odmiany orzecha, czarny orzech jest korzystny dla osób z cukrzycą i wysokim ciśnieniem.
Właściwości przeciwnowotworowe
Wiele badań wykazało, że juglon ma silne działanie przeciwnowotworowe. Juglon niszczy komórki nowotworowe, jednocześnie nie wpływając na zdrowie pacjenta. W skład czarnego orzecha wchodzą także polifenole, kwasy omega-3 i melatonina, którym przypisuje się działanie przeciwnowotworowe.
Ciąża i karmienie piersią
Kobiety w ciąży i karmiące nie powinny stosować czarnego orzecha na skórę i do picia, ponieważ nie ma jeszcze badań na temat działania tej substancji na płód i przechodzenie jej do mleka matki.

Stosowanie z innymi lekami


Czarny orzech jest źródłem tanin, które mają silne działanie ściągające w jamie ustnej, żołądku i jelitach. Nie powinno się go przyjmować bezpośrednio z lekami, ponieważ efekt wtedy substancje aktywne leku nie zostaną przyswojone przez organizm. Jeśli przyjmujesz leki i czarnego orzecha, rób to z przynajmniej godzinną przerwą.